STALLIONSGRASROTANDELENBLI SPONSORPARTNERE
BLI MEDLEMLFK SHOPTabellTERMINLISTELAGKLUBBENNYHETERBilletter
KlubbenlagTerminlisteTabellBli medlemLFK-SHOPLevangerpatriotenSTALLIONSGRASROTANDELENBLI SPONSORPARTNERE
Foto: Eirik Bjørshol

Kulturministeren imponert over Levanger FK

Da Levanger nylig fikk storfint besøk av kulturminister Lubna Jaffery, var hennes nysgjerrighet særlig rettet mot Levanger FKs banebrytende initiativ, Action Now. Klubben har, siden 2022, satt et sterkt fokus på å integrere FNs 17 bærekraftmål, noe som demonstrerer deres dype forpliktelse overfor lokalsamfunnet i Levanger.

Dette engasjementet i Action Now har ikke bare sementert Levanger FKs posisjon som en innovatør innen fotball, men også som en ledestjerne for bærekraft i lokalsamfunnet. Stein Arne Åsland, prosjektlederen bak initiativet, har vært sentral i å fremme klubbens visjon for å skape positiv forandring lokalt.

Arbeiderpartiets ordførerkandidat i Levanger, Tone Wanderås, anerkjente også betydningen av Levanger FKs bidrag og deres ambisiøse mål med Action Now. Klubbens innsats understreker deres ønske om ikke bare å oppnå fotballsuksess, men også å spille en nøkkelrolle i å forme en bærekraftig fremtid for hele Levanger-samfunnet.

Foto: Eirik Bjørshol

Siden er laget av Hattrem AS

false