Levanger G16 møtte Kolvereid til en hektisk kamp på Moan stadion 22. mai. LFK fikk en tøff start, men prøvde sitt beste på å spille seg inn i kampen igjen. Dessverre klarte de ikke å dra det helt i land, og stillingen ble 4-2 til Kolvereid.
Levanger startet tøft med to raske mål imot, før det første kvarteret hadde gått. Like etter reduserer Markus Storstad Johansen med en sikker scoring i nettet. Det er jevnt, og mye fram og tilbake utover kampen, men LFK slipper inn like før pause, og går da dermed inn til pause med stillingen 3-1 til Kolvereid.
Etter pause slipper LFK inn i det 58 min, men holder holde fortsatt liv i kampen når Morteza Ziayi klarer å sette den i mellom Kolvereidforsvaret på corner. Dessverre ender kampen 4-2 i Kolvereids favør, selv om LFK-gutta hadde god innsats gjennom kampen.
LFK starte kampen med en 4-3-3 formasjon, og disse spilte gjennom kampen:
Keeper: Theo Elias Gran Naustdal
Forsvar: Dennis Flyum, Simen Guddingsmo, Lars Heistad, Ferdinand Fjerdingen-Iversen, Dagmawi Mulualem Tshey
Midtbane:
Markus Storstad Johansen, Mustafa Yahia Kabani, Bernard Heimro-Sunde, Morteza Ziayi, Vetle Ness Aas
Angrep: Alexander Noppakao Bye, Sindre Renbjør-Holan, Vemund Svengård-Roe, Sinan Tural og Petter Viken
Senere på ettermiddagen møtte et litt forandret LFK G16 3 andrelaget til Kolvereid til 7er-kamp på samme arena. Da endte kampen med 10-1-seier til LFK G16-3!
Leo Kristoffer Leverås scoret hele seks mål, mens Preben Jenssen Olsen, Sivert Langås Pedersen, Alexander Noppakao Bye og Sander How Brønn scoret hvert sine mål.
Skrevet av: Emil Leirset