STALLIONSGRASROTANDELENBLI SPONSORPARTNERE
BLI MEDLEMLFK SHOPTabellTERMINLISTELAGKLUBBENNYHETERBilletter
KlubbenlagTerminlisteTabellBli medlemLFK-SHOPLevangerpatriotenSTALLIONSGRASROTANDELENBLI SPONSORPARTNERE
Marcus Wenneberg har spilt for både Sarpsborg 08 og Fredrikstad FK. Nå har 20-åringen signert en toårskontrakt med LFK.

Marcus Wenneberg er ny LFK-spiller

«Marcus hadde valget mellom flere klubber, men valgte LFK.»

Det sier sportslig leder Raymond Brønn, som fornøyd kan meddele at 2002-modellen fra Østfold har bundet seg til Levanger FK for de to kommende sesongene.

Wenneberg gikk gradene i Torp, før ferden gikk videre til Sarpsborg 08 som 15-åring. Etter to sesonger der, meldte han overgang til Kråkerøy, før han de tre siste sesongene har spilt i Fredrikstad FK.

Han har allerede rukket å spille 11 kamper i OBOS-ligaen, og står med solide 19 mål på 34 kamper for FFK 2 i 3. divisjon. I FFK har han stort sett blitt brukt som angriper, men da han spilte for LFK mot AaFK 2 ble han brukt som høyre vingback.

- SVÆRT LOVENDE SIGNERING

Per Verner Rønning sier seg svært fornøyd med å ha sikret seg tjenestene til Wenneberg.

«En svært lovende signering fra FFK. Marcus er en ung kar med et spennende utgangspunkt. Jeg er sikker på at LFK vil få stor glede av hans kvaliteter fremover.»

Hovedtreneren melder at han ser på nysigneringen som en vingback som også kan operere som spiss.

- DET BLIR UTROLIG MORSOMT

20-åringen virker svært motivert for å ta fatt på et nytt eventyr i sin fotballkarriere.

«Jeg gleder meg til å komme i gang med ny klubb og nye mennesker.

Det virker som en gruppe som er ivrig på å lære og ta nye steg sammen, så det blir utrolig morsomt. Det blir bra å komme til Levanger for å se hvilke steg vi kan ta denne sesongen.

Det virker også som trenerteamet har mye kunnskap som både jeg og de andre spillerne kan få nytte av i sesongen som kommer!»

NORGESMESTER I TO IDRETTER

Wenneberg har altså valg å satse på fotballen, men sin unge alder til tross har han rukket å gjøre seg bemerket i flere idretter. Han er faktisk blitt norgesmester to ganger, allerede i en alder av 20 år!

Som 14-åring vant han ungdoms-NM i bryting, en idrett han drev med helt frem til 2017.

Men ikke nok med det. Så seint som i oktober gikk Marcus Wenneberg helt til topps i U25-klassen da poker-NM ble arrangert på Gardemoen.

Nå er han altså klar for å tre på seg LFK-drakta, og fortsette å forsvare de røde og hvite fargene.

GODT INNTRYKK

Brønn understreker at 20-åringen har lagt igjen et solid inntrykk etter å ha vært på prøvespill med LFK.

«Veldig hyggelig bekjentskap de dagene han var hos oss på prøvespill. Marcus deltok i kampen mot AaFK 2 i snødrevet på Moan. Han gjorde sine saker bra under oppholdet, og viser at han er en spiller som ønsker å være på Moan og gjøre jobben sammen med oss. Vi er veldig glade for at Marcus har valgt LFK foran andre klubber.»

Vi ønsker Marcus varmt velkommen til Levanger!


Siden er laget av Hattrem AS

false